Tanácsok, hogy semmi gond ne merülhessen fel a repülőút során!
Figyelj a kicsi légzésére a repülőút során!
A gép belsejében uralkodó nagyon alacsony páratartalom kiszáríthatja a gyerekek orrnyálkahártyáját. Vigyél magaddal orrcseppet, hogy szükség esetén adhass nekik a kellemetlen érzés ellen.
Vigyázz a fülére!
A nyomáskülönbség a kicsik fülében komoly fájdalmakat is okozhat. Itasd őt többször is az út során, de igazából az a lényeges, hogy nyeljen, így a célra megfelel a rágó is. Ha kisbabáról van szó, ne feledkezz meg a cumiról, cumisüvegről sem, de a szoptatás is mérsékelheti a hallójáratban keletkező nyomást.
Legyen nyugodt a repülése!
Ha közel ültök a turbinákhoz, a kicsit zavarhatja a hangos zúgás. Még otthon pakolj be füldugót, ami legyen a gyermek fülének megfelelő méretű!
Tégy óvintézkedéseket a szédülés és hányinger ellen!
Sok gyermeknek még a buszos vagy autós utazás is gondot okoz, mert idővel hányinger lép fel náluk. Akadályozd meg, hogy ebből probléma adódjon a repülőúton! Felszállás előtt fél órával adj a kicsinek egy előzőleg bekészített citromkarikát, hozzá kortyolgasson vizet.
Döntsd el előre, mit egyen a gyerek a repülőn!
A repülőgépek menüje nem igazán gyerekbarát: sok a fűszeres étel, kevés a rost. Jó megoldás, ha viszel magaddal egy zacskó aszalt gyümölcsöt vagy valamilyen kisebb kiszerelésű egészséges csemegét, pl. magvak és mazsola keverékét.
Kerüljétek el a megfázást!
A repülő hűvös levegőjétől könnyen megfázhat a gyerek. Gondoskodj róla, hogy öltözéke réteges és szellős legyen és sose legyen túl-, vagy alulöltöztetve.
A szakértők szerint a 2 hetesnél nagyobb babát már nyugodtan vihetitek magatokkal az útra; akár évi 24 repülést is lehet tervezni az ennél nagyobb gyerekekkel.
Élvezetes nyaralást kíván a BabaMama csapata!
Hozzászólások