Ez főleg a tapasztalt miatt van így, de közrejátszik a különbségben az is, hogy közben egy kisgyerekről is gondoskodnunk kell, és sokkal kevesebb időnk marad arra, hogy „megéljük a várandóságot”. Ráadásul már tudjuk mi vár ránk, maga terhesség és a szülés titokzatossága sem birizgálja a fantáziánkat. Az alábbiakban néhány dolgot emelünk ki, némi humorral megfűszerezve. De a vicces sorok mélyén ott lapul az igazság is.
Az első babaváráskor királynőnek érezzük magunkat. Ahogy az utcán sétálunk, mintha mindenki ránk mosolyogna, a virágok nekünk nyílnak, a leendő apuka pedig elhalmoz a figyelmével. Amikor elfáradunk, egyszerűen csak lepihenünk délután a kanapéra. A második pocaklakóval azonban már jobban előtérbe kerülnek a babavárás hátulütői: bokadagadás, vizesedés, fáradság. Egy kisgyerek mellett nem lehet lazulni, az idő felett már nem egyedül uralkodunk. Egyik kezünkkel a pici fogacskáit mossuk, miközben a másikkal próbáljuk bekenni a pocakunkat stria elleni olajjal.
Az első babavárás alatt jobban odafigyelünk arra, hogy a lehető legegészségesebben étkezzünk. Kismamatornára, jógára járunk, hogy fittségünket megőrizzük. A második babánál azonban már kicsit jobban elengedjük magunkat. Ha megkívánjuk azt a mézes-mázas fánkot, bizony az esetek többségében engedünk a csábításnak. A tornához sincs már meg az akkori lelkesedésünk, érdekes módon az alakunkat azonban majdnem ugyanúgy tudjuk tartani, hiszen így is egész nap futunk a pici után – kardió kipipálva.
Az első várandósság elején már lázasan vásárolunk babaruhákat, édes várakozással kezdünk bele a babaszoba megtervezésébe. A pici érkezését egy tökéletesen berendezett szoba, a szekrényben vasalt kisruhák várják. A második babavárás során hetekig húzzuk a nagytesó ruháinak előkeresését, az utolsó pillanatban szereljük össze a kiságyat. Természetesen időben elkészülünk, de csak épphogy.
Az elsőnél naponta nézegetjük magunkat a tükörben, és örömujjongással fogadjuk, ha nőtt a pocakunk. A másodiknál egyszerűen csak nyugtázzuk, hogy hétről hétre jobban hasonlítunk egy jóllakott hörcsögre.
Az első szülést megelőző vizsgálatok eredményeit édes könnyek közt rendszerezzük, sőt, még az interneten is utánanézünk a felsorolt adatoknak – biztosan jók-e az értékek. A másodiknál már rutinosan értelmezzük a papírokat és leginkább arra koncentrálunk, hogy próbáljuk nem elfelejteni a vizsgálati időpontokat.
Hozzászólások