Van egy korlát azzal kapcsolatban, hogy hány gyermeke lehet egy személynek, és ez a szám természetesen sokkal magasabb a férfiaknál, mint a nőknél.
Az egyik vizsgálat becslése szerint egy nőnek körülbelül 15-30 gyermeke lehet egy életben, figyelembe véve a terhesség és az utána ajánlott regenerálódás idejét is.
Mivel a férfiaknak kevesebb időre és kevesebb "erőforrásra" van szükségük ahhoz, hogy gyerekük legyen, ma a legtermékenyebb apáknak körülbelül 200 gyermeke születhet. Mindez függ a sperma egészségétől és egyéb tényezőktől is.
Akadt a történelem során olyan, aki komolyan vette a "gyermekgyártást". Így tett Moulay Ismail, marokkói szultán is. Az 1600-as években élt előkelőségnek legalább 171 gyermeke volt.
Ám nem ő az egyetlen, aki a hatalmát arra használta, hogy minden neki tetsző nőt megkapjon. Más uralkodóknak, mint Augusztusnak, és Dzsingisz Kánnak is több száz gyermeke volt.
A nők életük körülbelül felén át képesek szülni, és csak évente egyszer szülhetnek. Az egyik vizsgálat becslése szerint egy nőnek körülbelül 15 terhessége lehet egy életben, és attól függően, hogy hány csecsemő született egy-egy terhességből, körülbelül 15-30 gyermekük lehet.
A világ legtermékenyebb édesanyja a Guinness World Records szerint Vassilyev Feodor asszony volt, aki a 19. századi Oroszországban él. Neki 69 gyermeke született, 27 terhességből.
De vannak olyan tényezők, amelyek még egy császár sem tudnak irányítani. A termékenység is csökken idővel. Az erről szóló tanulmányok azt sugallják, hogy az 50 év feletti férfiak 38% -kal kisebb eséllyel termékenyítenek meg nőket a 30 alattiakhoz képest.
A becslések szerint a 13. századi Ázsia nagy területeinek meghódításáról híres Dzsingisz Kánnak 1000-2000 gyermeke volt. Valójában az Y-kromoszómák típusainak nyomon követésével a tudósok becslése szerint ma 16 millió ember él, akik a leszármazottai lehetnek. Forrás
Hozzászólások