Hogy a kisbaba is átérezhesse, milyen az ünnep, több dolgot is tehetünk.
Ha a lakásban szép karácsonyi világítás van, az már jelzi neki is, hogy valaki különös készül. Kellemes karácsonyi dallamok is szólhatnak
Engedjük a rokonoknak, hogy ajándékkal halmozzák el, hisz adni jó! Persze jó, ha adunk iránymutatást, minek van értelme, és mi felesleges.
A nagycsalád legújabb jövevénye még nem ismeri, mik a karácsonyi szokások. De ez nem is baj! A szülő ugyanis új, évről évre visszatérő hagyományokat teremthet, melyet a gyermek izgatottan várhat, és elmélyítheti számára az ünnepi érzetet. Ez lehet egy sajátos karácsonyi sütemény, ajándéknyitási szokások, jellegzetesen ünnepi öltözködés.
Ne terheljük le túlságosan! A sok ember, a sok új arc, a rohangálás, sürgés-forgás könnyen kifáraszthatja a kicsit. Épp ezért kell ügyelnünk arra, hogy kedvére tegyünk, kapja meg a szükséges pihenését, étkezését és játékidejét, különben sírós-nyafogós gyerekként mutatkozik be.
Vigyázzunk a fertőzésekkel! A rokoni látogatások képesek nemcsak agyilag és lelkileg, de egészségügyileg is megterhelni a babát. Ezért óvatosnak és tudatosnak kell lennünk. Fertőző beteget ne engedjünk a gyerek közelébe. Ezt mindenkinek meg kell érteni! A december nemcsak a karácsony, hanem az év végi hajrá és a meghűléses, lázas betegségek időszaka is.
Az ünnepi öltözettel se essünk túlzásba. Persze legyen csinos, de a legfontosabb a kényelem! Ha elkészültek a karácsonyi fotók, vegyük le a kényelmetlenebb ruhadarabokat.
Nem kell mindent megkóstoltatni vele! A karácsonyi asztalon lévő finomságok nem a baba gyomrához vannak igazítva. Kérjük meg a rokonokat, hogy ne akarják etetni! Kifejezetten veszélyes számukra a mézes alapanyagú sütemények. Abból még egy falatot se kapjon.
Hozzászólások