Éjszaka addig forgolódott az ágyában, amíg rá nem jött Odon: ezzel a módszerrel akár a gyerekeket is világra lehetne segíteni. Buenos Airesben felkeresett egy szülészt, aki, bár először kételkedett, de felajánlotta segítségét a prototípus elkészítésében. Ebben egy műanyagbúra volt a méh, benne műanyag babával, de még ekkor sem vették komolyan Odont.
2008-ban azonban fénysebességre kapcsoltak az események: az Egészségügyi Világszervezet (WHO) is felkarolta az újítást. Nem véletlenül, hiszen a szülés még máig is kockázatos dolog. Minden tizedik szülésnél problematikus a gyermek méhből való kihúzása. Bár fogókat és vákuumos eszközöket már régóta használnak az orvosok, még mindig túl nagy a sérülésveszély.
Az Odon által kifejlesztett eszközben az újítás egy duplarétegű, levegővel telt zsák, mely teljesen körbezárja a baba fejét. Így a csecsemő kihúzásánál az egész fejen eloszlik az erő, vagyis sokkal kisebb az esély a sérülésre. Ráadásul még azért is lenne jó ez a módszer, mert a HIV-fertőzött anyák így kevesebb eséllyel adnák át újszülöttjüknek a fertőzést. Ezért sem csoda, hogy a WHO a találmány mellé állt, aminek használata egyszerű és biztonságos, ráadásul horribilis költségekkel sem jár.
Odon 2008 óta e műszer fejlesztésére szenteli minden idejét. Azóta további három találmánnyal tökéletesített szerkezetét, az egyik a zsák felhelyezésében segít.
Forrás: Szeretlek Magyarország
További különleges, szüléshez kapcsolódó bejegyzéseink:
Szülésre való felkészülés
Tanulható "örömszülés"
Kamera előtt életet adni?
Dalóló szülész
Hosszabb ideig tart a szülés?
Órákkal hosszabb a vajúdás, mint 50 éve
Újraszületési ceremónia
Hozzászólások